Защо да изберете тази програма?
* При ранно записване до 15.05.2026 г. – отстъпка от 150 евро!
* Потвърдени дати и запазени групови самолетни билети за полетите на Луфтханза;
* Един от най-добрите сезони за посещение на Рио де Жанейро и Буенос Айрес;
* Група до 20 човека с персонално отношение към всеки турист;
* Специално подбрани от нас хотели 4* с централна локация и отлични отзиви;
* Включено ТАНГО ШОУ с вечеря в престижния клуб La Ventana;
* Посещение на водопадите Игуасу от бразилска и от аржентинска страна и среща с великолепните тукани в Птичия Парк на Игуасу;
* Посещение на Санта Тереза и разглеждане на цветния квартал на Рио де Жанейро, който ще ни качи на Акведукта на Лапа;
* Посещение на град Тигре и разходка с корабче из каналите делтата на река Парана с включен обяд;
* Водач от България с пътешественически опит и познаващ държавите в Латинска Америка.
Ден 1 /27.11.2026, петък/ София – Франкфурт
Излитане от летище София в 19:05 ч. за Франкфурт. Кацане във Франкфурт в 20:40 ч. Продължение за Рио де Жанейро в 22:15 ч. Нощувка в самолета.
Ден 2 /28.11.2026, събота/ Франкфурт – Рио де Жанейро
Кацане в Рио де Жанейро в 06:00 ч. Посрещане и трансфер до хотел Novotel Leme 4*. Включено ранно настаняване и закуска в хотела. Свободно време за освежаване, след което започва полудневна обиколка за първа среща с „Града на чудесата“. Отправяме се към Кралската библиотека за Португалска литература и известното Кафене Коломбо, неизменна част от историята на Рио от 1886 г. насам. Завършваме обиколката с уникалната модерна сграда на Музея на Бъдещето (отвън) и Стенописите на Кобра.
Следобед ще се изкачим с лифт до върха на природния феномен Захарната глава и ще наситите сетивата с незабравими гледки. По желание и при хубаво време може да допълните своите впечатления от Рио като летите с хеликоптер над града от хълма Урка, първата спирка на лифта по пътя за Захарната глава.
Връщане в хотела. Свободно време за първи впечатления от Копакабана и вечеря. Нощувка.
Ден 3 /29.11.2026, неделя/ Рио де Жанейро
Закуска в хотела. Свободно време за плаж и самостоятелна разходка. По желание екскурзия, включваща посещение на Храма на футбола – стадион Маракана, построен през далечната 1950 г. за Световното първенство в Бразилия, когато се играе финалът между Бразилия и Уругвай, един от незабравимите моменти в неговата история. Стадионът няколко десетилетия е бил познат като най-големият в света с капацитет от 200 хил. места, но днес е редуциран до 78 838 хил. седящи места. Следва посещение на красивата Ботаническа градина на Рио, изградена във времето на имперския период през 1808 г. Разположена върху площ от 137 ха, тя е дом на редки видове от бразилската флора и фауна, обитавана от разнообразни тропически птици, а шумът на счупени клонки ще насочи вниманието ви към маймунките, които скачат над главите ви. Оттук се отправяме към плажовете Ипанема и Леблон, за да завършим нашата разходка с разкошна гледка към тях от наблюдателната площадка в Леблон. Връщане в хотела. Свободно време за разходки, коктейл и вечеря и нощувка.
Вечерта по желание организирано посещение на местна чураскария – ресторант, специализиран в приготвяне на превъзходна бразилска скара, както и един от най-ярките нощни клубове Rio Scenarium, където ще се насладите на еклектичната атмосфера, ще пиете кайпириня и ще може да потанцувате под горещите латино ритми. Връщане в хотела и нощувка.
Ден 4 /30.11.2026, понеделник/ Рио де Жанейро
Закуска в хотела. Денят ни започва с изкачване със зъбчата железница до 705 м н.в. на най-известната планина в Рио де Жанейро – Корковадо с емблематичната статуя на Иисус Христос Изкупителя, която от октомври 1931 г., с разперени ръце посреща и благославя хората в многомилионния град. Изкачването с влакчето ще ни покаже смайващи гледки към красивото Атлантическо крайбрежие, гъстата тропична гора, гранитното сърце на планината и многобройните квартали наоколо. Ще имате време да си направите незабравими снимки, да влезете в параклисчето, изградено в основата на статуята, както и да си купите нещо за спомен от многобройните сувенири, изкушаващи посетителите.
Отправяме се към историческия център на града за разглеждане на модерната Катедрала, Площад XV, Двореца Тирадентес (отвън), сградата на бившия Кралски дворец, Арката Телес, Старата Катедрала. Включен обяд в местен ресторант (напитките се заплащат отделно). Продължаваме към живописния квартал Санта Тереза. С автобус или (при възможност) с емблематичния трамвай ще се изкачим по Акведукта на Лапа до артистичното сърце на Рио, очароващо посетителите със своите стръмни калдъръмени улички, весели графити, оживени ресторанти, улични барове, занаятчийски магазинчета, студия и галерии на художници и огромни колониални имения, строени през 18 и 19 в. за заможните бразилски фамилии. Кварталът е разположен върху хълм с централно местоположение, с благоприятен климат и приятен бриз, който разхлажда горещите летни дни. На върха на този хълм са две от забележителностите в Санта Тереза – Паркът на Руините с фантастична гледка на 360о или Чакара до Сеу – Музеят на Кастро Мая, потънал в зеленината на поддържаната тропична градина. За последно този ден си оставяме за разглеждане емблематичните Стълби на Селарон с многобройните цветни мозайки. Връщане в хотела. Свободно време за вечеря и нощувка.
Ден 5 /01.12.2026, вторник/ Рио де Жанейро – Игуасу
Закуска в хотела. Трансфер до летище и полет до Игуасу в 11:15 ч. Кацане на летище Игуасу в 13:30 ч. Посещение на Тройната граница между Бразилия, Аржентина и Парагвай, където ще се любуваме на залязващото слънце, огряло с последните си лъчи реките Игуасу и Парана. Трансфер и настаняване в Eco Cataratas Resort 4*+. Нощувка.
Ден 6 /02.12.2026, сряда/ Игуасу
Закуска в хотела. Денят ни започва с посещение на Птичия парк на Игуасу, който отблизо ще ви покаже голяма част от екзотичните птици в света и най-вече туканите и пъстрите папагали ара. Продължаваме с разглеждане на водопадната редица на Игуасу от бразилска страна. По време на разходката ни ще бъдете напълно погълнати от магията на водата, тук стихията е толкова зрелищна и мощна, че никога не може да си я представите – Игуасу трябва да бъде видян и преживян! Точно пред нас се намира прочутото Дяволско гърло, но то рядко се вижда, защото мъгла и водни пръски го покриват с плътна пелена. По желание за най-големите авантюристи се предлага на място Макуко Сафари с лодка – едно преживяване с много адреналин, което буквално ще ви вкара под струите на водопадите. Банските и доброто настроение са задължителни! Връщане в хотела.
По желание вечеря и фолклорно шоу с участници от цяла Латинска Америка в ресторант Рафаин Катаратас. Тук ще наблегнете на първокласната бразилска скара и ще имате възможност да опитате традиционни деликатеси и многобройните местни салати, основни ястия и десерти. Връщане в хотела и нощувка.
Ден 7 /03.12.2026, четвъртък/ Игуасу – Буенос Айрес
Закуска и напускане на хотела. Отправяме се към аржентинската страна на водопадите Игуасу. Точно през средата на река Игуасу минава държавната граница между Аржентина и Бразилия и този ден ще посетим каскадата Дяволското гърло, за да се любуваме на приказния водопад от горна страна. Накрая на тура ни очаква придвижване по мостове над самата река, които ще ни доближат най-близо до това чудо на природата и ще надзърнем в пропастта, оформена от силата на водата. 80% от водопадната редица се намира от аржентинска страна, но бразилците пък от своя страна претендират за най-хубавите панорамни гледки. Коя страна и кой водопад е най-красив ще оставим да прецените вие…
Следобед трансфер до летище Катаратас Игуасу от аржентинската страна за полет до Буенос Айрес в 20:05 ч. Кацане в Буенос Айрес в 22:05 ч. Трансфер, настаняване и нощувка в хотел 725 Continental 4*+.
Ден 8 /04.12.2026, петък/ Буенос Айрес
Закуска. Този ден ще посветим на опознаване на великолепният Буенос Айрес – започваме с пешеходна разходка в цветния квартал Ла Бока, родното място на тангото и фото стоп пред стадиона Ла Бонбониера на Бока Хуниорс, един от двата най-важни стадиони в Буенос Айрес, чийто възпитаник е и Марадона. Продължаваме край Пуерто Мадеро, старото пристанище, днес превърнало се в най-скъпия квартал на града с отлични ресторанти и гледка към канала. Ще спрем на площад Пласа де Майо с прочутата Каса Росада и сградите на Катедралата, Кметството и Националната банка. Оттук се отправяме по Северния диагонал към най-широкият в света булевард „Девети юли“. Ще видим и красивия площад Конгресос, където се намира Парламентът на Аржентина. Следват елегантните квартали Реколета и Палермо, ще спрем за снимки при паметника на Сан Мартин и при Ла Флор – съвременна метална инсталация, наподобяваща цвете, което отваря и затваря листата си, обърнато към слънчевата светлина. Връщане в хотела.
Вечерта ще посетим фантастично танго шоу в клуб La Ventana – задължително мероприятие, което ще ви разкрие тайната на виртуозното танго. Включени са вечеря, напитки и трансфери. Връщане в хотела и нощувка.
Ден 9 /05.12.2026, събота/ Буенос Айрес – Тигре и делтата на Парана
Закуска. Днес ще отплаваме с корабче от Пуерто Мадеро до делтата на река Парана при град Тигре, където тя се влива в естуара на Рио де ла Плата, преминавайки в близост до крайречието на Буенос Айрес. По време на пътуването ни ще се насладим на красивата столица от водата. Пристигайки в град Тигре продължаваме плаването си из потъналите в зеленина красиви ръкави на делтата. Ще видим живописни вили, накацали по бреговете на каналите със своите самобитни понтони, чиито имена заместват номерата на улиците. Разходката ни ще завърши на кея в град Тигре. Включен обяд в местен ресторант. На връщане към Буенос Айрес ще преминем с автобус през близкото градче Сан Исидро, преминавайки през едни от най-елитните жилищни квартали на федералната столица. Връщане в хотела и свободно време за разходка из импозантните улици на Буенос Айрес, за чаша малбек и вечеря. Нощувка.
Ден 10 /06.12.2026, неделя/ Буенос Айрес
Закуска. Свободен ден за самостоятелно разглеждане на Буенос Айрес. Ние препоръчваме да влезете в някое от очарователните кафенета като историческото Тортони; да чуете уличните изпълнители по търговската улица „Флорида”; да разгледате великолепните имения около площад „Сан Мартин”; да посетите един от многото музеи за изкуство и да пробвате местната кухня в някой от ресторантите на Пуерто Мадеро. Тук ви очакват футуристичния „Мост на жената”, сътворен от именития испанец Калатрава и фрегатата „Сармиенто”, известна със своите десетки околосветски пътешествия и превърната в музей. Може да се разходите и в романтичната Розова градина и близките Японска и Ботаническа градини.
По желание еднодневна екскурзия с ферибот до столицата на Уругвай Монтевидео или екскурзия с ферибот до Колония де Сакраменто, част от културното наследство ЮНЕСКО. Доминиран от своите големи съседи Бразилия и Аржентина, Уругвай е сравнително малко посещавана от туристите страна, но пък си заслужава да се докоснете и до него в това свое пътешествие. Така в платното на спомените си ще добавите още един щрих от цветната палитра на Латинска Америка.
Атмосферата на Монтевидео е спокойна, настроението на града напомня това на Френската Ривиера – широки булеварди, зелени палми и красиви исторически сгради. Еднодневната екскурзия включва обяд и туристическа обиколка на столицата на Уругвай: Площада на Независимостта, Парламента, театър Солис, елитния квартал Карраско, крайбрежния булевард с красивата плажна ивица и шопинг център „Пунта Каретас“.
Бившата португалска територия Колония де Сакраменто еIt is the oldest town in Uruguay and capital of the departamento of Colonia . най-старият град в Уругвай и столица на област Колония сIt has a population of 21,714 (2004 census). население от около 130 000 души. Градът е известен със своя запазен исторически облик от времето, когато често е преминавал от португалски в испански ръце и обратно. Днес е включен в списъка на ЮНЕСКО като част от световното културно наследство. Ще направим пешеходна обиколка по китните калдъръмени улички с бели средиземноморски къщи и цъфнали дървета и ще спрем за обяд в местен ресторант. След това продължаваме панорамната обиколка на града с автобус. Екскурзията ни завършва в ранния следобед на пристанището в Колония, откъдето се прибираме обратно с ферибота до Буенос Айрес. Трансфер и нощувка.
Ден 11 /07.12.2026, понеделник/ Буенос Айрес – Франкфурт
Закуска. Свободно време за последен шопинг и последни спомени от Аржентина. Трансфер до международното летище за полет в 17:45 ч. за Франкфурт. Нощувка в самолета.
Ден 12 /08.12.2026, вторник/ Франкфурт – София
Кацане в 11:00 ч. на летището във Франкфурт. Продължение за София в 19:30 ч. Кацане в София в 22:45 ч.
| Цена на човек в двойна стая при мин. 16 туристи | |
| Доплащане за единична стая | 840 щ.д. |
За записване е необходимо да ни изпратите заявка с имената на участниците на office@qtravel.bg
или да се обадите на 089 20 50 324 Светлана Лукина
Допълнителна информация
В общата пакетна цена са включени:
• Самолетни билети София – Франкфурт – Рио де Жанейро и Буенос Айрес – Франкфурт – София с Луфтханза с включен 1 брой чекиран багаж до 23 кг, ръчен багаж до 8 кг и летищни такси;
• Самолетни билети Рио де Жанейро – Игуасу – Буенос Айрес с включен 1 брой чекиран багаж до 23 кг, ръчен багаж до 8 кг и летищни такси;
• 9 нощувки със закуски в подбрани хотели 4*;
• Ранно настаняване с включена закуска при пристигане в Рио де Жанейро;
• 1 обяд в местен ресторант в Рио де Жанейро;
• 1 обяд в местен ресторант в град Тигре;
• 1 вечеря с напитки и Танго Шоу в клуб La Ventana в Буенос Айрес;
• Всички трансфери и турове с климатизиран автобус, съобразен с броя на групата;
• Всички входни такси на посещаваните забележителности и национални паркове;
• Лицензирани местни екскурзоводи във всеки град;
• Професионален водач с опит в тази дестинация;
• Предварителна географска и историческа информация за страната и посещаваните градове и забележителности;
• Застраховка “Помощ при пътуване в чужбина” за лица до 65 г. с включени медицински разноски при злополука или акутно заболяване с покритие 30 000 евро.
Допълнително се заплащат:
• Вечеря в чураскария и посещение на клуб Rio Scenarium: 110 щ.д. при мин. 10 туристи;
• Един ден в Рио с посещение на Маракана и Ботаническата градина: 95 щ.д. при мин. 10 туристи;
• Вечеря с фолклорно шоу в Рафаин Катаратас в Игуасу: 95 щ.д. при мин. 10 туристи;
• Макуко сафари с лодка от бразилската страна на водопадите: 105 щ.д. при мин. 10 туристи;
• Екскурзия с ферибот до Колония дел Сакраменто с включен обяд: 195 щ.д. при мин. 10 туристи;
• Целодневна екскурзия с ферибот до Монтевидео с включен обяд: 395 щ.д. при мин. 10 туристи;
• Резервиране на определени седалки по време на полетите;
• Застраховка „Отмяна на пътуване“: изчислява се индивидуално при запитване;
• Доплащане за застраховка „Помощ при пътуване в чужбина” за лица над 65 г.: изчислява се пропорционално на възрастта на участниците;
• Напитки по време на хранене, входни такси за обектите по желание, лични разходи.
Важна информация:
• Цената на пътуването е валидна при група от минимум 16 туристи;
• Необходими документи за записване: международен паспорт с валидност мин. 6 месеца от датите на пътуването, подписан договор и депозит от 1500 евро на човек;
• Краен срок за събиране на групата: 15.08.2026;
• Доплащане на цялата сума с допълнителните екскурзии: 27.09.2026;
• Настаняването в хотелите е между 14:00 и 16:00 ч., а освобождаването е в 11:00 ч.;
• Смяната на посочените хотели с подобни от същата категория не се счита за значителна промяна на програмата;
• Цените са изготвени при курс: 1 USD = 0,85 евро и при промяна на валутния курс на щ. долар към лева организаторът си запазва правото да актуализира цената на екскурзията към датата на доплащане;
• Цените са базирани на бразилски и аржентински данъци към 10.02.2026 и при промяна на ставките, ще се наложи преизчисляване на цените;
• Екскурзията не е подходяща за лица с ограничена подвижност;
• В случай на отказ от пътуване се удържат следните неустойки:
– ако прекратяването е до 27.07.2026 г., не се дължи такса прекратяване, освен ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети;
– ако прекратяването е от 28.07.2026 г. до 27.09.2026 г., таксата прекратяване е в размер на платения депозит;
– ако прекратяването е след 28.09.2026 г., таксата прекратяване е в размер на 100% от цената на организираното пътуване в лева;
• В случай, че минималният брой записани туристи за осъществяване на екскурзията не е достигнат, туроператорът може да анулира пътуването като възстанови на пътуващия изцяло всички плащания, направени за туристическия пакет, без да дължи допълнително обезщетение. Туроператорът е длъжен да уведоми пътуващите за анулирането на екскурзията, по условията на чл. 89 ал. 7 т. 1 от ЗТ.