Ден 1/ 01.04.2026 СОФИЯ – ВИЕНА – КЬОЛН
Начало на нашето цветно приключение с полет от летище София до Кьолн в 16:05ч. с прекачване през Виена. Пристигане в 19:40ч., трансфер и настаняване в централно разположен хотел в Кьолн. Нощувка.
Ден 2/ 02.04.2026 КЬОЛН – 15:30
Закуска, освобождаване на хотела и възможност за допълнителна обзорна пешеходна екскурзия на Кьолн (по желание, срещу допълнително доплащане) или възможност за самостоятелно разглеждане на града.
Катедралният град е разположен на двата бряга на р. Рейн. Емблематичния символ на града е „Кьолнската катедрала“ – най-голямата готическа катедрала в Севeрна Европа. Със своето кулинарно и историческо наследство е една от най-важните туристически дестинации в Европа. На почти всеки ъгъл ще откриете следи, които напомнят за повече от 2000-годишната история на града.
След „запознаването“ ни с града, предстои настаняване в 15:00 ч. на борда на Rhein Symphonie.
Rhein Symphonie е модерен и удобен речен кораб. Езикът на борда е немски и английски.
Всички каюти на борда на Rhein Symphonie са с прозорци и са удобно обзаведени. Всички разполагат с душ и WC, телевизор, радио, климатик с индивидуално регулиране, телефон, сейф и сешоар.
На борда на Rhein Symphonie ви очаква тиха и комфортна атмосфера, за да можете да се отпуснете от стреса на ежедневието. Кулинарни изкушения Ви очакват в стилния ресторант, където всички гости могат да се настанят удобно по масите. Менюто включва международни специалитети, както и типични ястия от страните по маршрута. Следобед ще ви бъдат сервирани чай, кафе със сладкиши и торти, редуващи се със среднощни закуски вечер. В 16:30 кораба ще отплава в посока Ротердам. Вечеря.
Ден 3/ 03.04.2026 РОТЕРДАМ 10:30ч. – 21:00ч.
Закуска. Акостиране в Ротердам в 10:30ч.
В този ден, ще можете самостоятелно да разгледате града или да се включите в допълнителна екскурзия „Пешеходна екскурзия в Ротердам“ (срещу доплащане /пакет екскурзии).
Динамичният пристанищен град Ротердам Ви очаква с много впечатляващи сгради, сред които кметството, моста „Еразъм“, Кубичната къща и Марктхал – модерна жилищна, търговска и офис сграда с формата на подкова. Ротердам не само има най-голямото морско пристанище в Европа, но също така е може би най-модерният от архитектурна гледна точка град в Холандия. Завръщане на кораба и отплаване в посока Енкузен в 21:00ч.
Ден 4/ 04.04.2026 ЕНКУЗЕН 11:30ч. – 22:00ч.
Днешният ден ще започне много интересно, тъй като корабът ще прекоси езерото Маркермеер, за да стигне до Айселмер и нашето следващо пристанище Енкузен. През 1920-1932 година двете езера биват обединени в едно и отделени посредством дига от Северно море. Така новосъздаденото езеро с обща площ 131 хектара, става сладководно, тъй като р.Рейн излива водите си именно там. Мястото добива международно значение за голям брой размножаващи се и неразмножаващи се птици, като поддържа редовно повече от 20 000 зимуващи водолюбиви птици, включително защитени видове. Езерото също е важно място за хвърляне на хайвера, развъждане и хранене на риба и мекотели и играе важна роля като резервоар за сладка вода за напояване.
Енкузен е живописен град на около 50 км от Зандам, който всяка година привлича хиляди туристи с историческите си сгради и паметници на културата, както и с “монумента” на вечната битка на Нидерландия с водата – мостът Houtribdijk. Никой не може да победи водата, но това може да се каже с пълна сила, че НЕ ВАЖИ за нидерландците! В продължение на векове те отвоюват земя от заобикалящата я вода. През 1935 година Нидерландия решава да “извади” от Северно море около 1650 км2 суша и предприема проект за отцепване и пресушаване на част от Зейдерзее между Енкузен и Лилещаад. През 80-те години на миналия век поради финансови и екологични проблеми този проект спира и вече отцепения от морето участък бива превърнат в сладководно езеро, кото днес служи за отдих на местното население. Именно там между Енкузен и Лилещад се простира впечатляващия 32 километров мост през водата, по който днес преминава магистрала.
Днес ще имаме възможност да разгледаме Енкузен с организирана екскурзия (по желание, срещу доплащане), с която ще посетим и Zuiderzeemuseum (музей на открито). Ще отидем до селото-музей и ще се разходим по калдъръмени улици с повече от 140 сгради от „Златния век“ – това е мястото, където холандската морска история оживява. Ще открием традиционни костюми от минали дни и най-голямата колекция от дървени кораби в страната. Прибиране на кораба, вечеря и нощувка.
Ден 5/ 05.04.2026 АМСТЕРДАМ 03:30ч. – 19:00 ч. (акостиране в едно от пристанищата на Амстедам/Коенхавен или Зандам)
Днес сутринта ще имаме възможността да разгледаме Амстердам с круиз по каналите (по желание, срещу доплащане/пакет екскурзии).
Амстердам, разположен на 25 км южно от Зандам е град, в който жизнерадостта и многообразието вървят ръка за ръка. Съвременният ритъм на живот хармонично се преплита с атмосферата на Златния век, създавайки уникална симбиоза. Малцина са местата по света с толкова много културни паметници от отминали епохи, колкото в холандската столица. Къщите, наредени една до друга, изглеждат сякаш се подпират взаимно, за да останат изправени. А каналите, които кръстосват града, придават специфичния му чар и непрестанно напомнят, че се намирате в сърцето на велика мореплавателна и търговска нация. Каналната мрежа, която преминава през целия град, оформя облика му – 165 канала с обща дължина от около 80 километра, 1281 моста, 70 туристически лодки, 8 дървени подвижни моста, 2500 жилищни лодки и 120 водни колела са не просто статистика, а впечатляващо преживяване. Ще преминем през нови и стари квартали, за да стигнем до Кралския дворец, ще продължим покрай отбранителната кула, дървения „Magere Brug“ над река Амстел, за да стигнем до Дамплатц в сърцето на града. Неслучайно Амстердам е наричан „Северната Венеция“. Очаква ви незабравим круиз по каналите, преминаващ покрай внушителните търговски къщи от Златния век – истинският акцент на вашето пътешествие в този магнетичен град.
Следобед ще посетим и градините на Койкенхоф (допълнителна екскурзия, срещу доплащане).
През 15 век областта, в която се намира имението Койкенхоф все още е било непокътната територия, собственост на Якобея от Бавария. Освен за лов имението е било използвано за отглеждане на билки за дворцовата кухня. Оттук и името в превод „кухненска градина“. Милиони луковици на различните видове лалета днес цъфтят на площ с дължина 15 километра, 32 хектара. Тук ще видите изложби на цветя, вдъхновяващи градини и уникални произведенията на изкуството. Освен това е Койкенхоф е най-големият скулптурен парк в Нидерландия със своите 150 творби на 50 художници. Връщане на кораба. Вечеря и заслужена почивка. Отпътуване в посока Неймеген в 19:00ч.
Ден 6/ 06.04.2026 НЕЙМЕГЕН 03:30ч. – 13:30ч.
След закуска ще имаме възможността за допълнителна пешеходна екскурзия в Неймеген (срещу доплащане към круизния оператор, цената ще бъде уточнена на борда на кораба) или самостоятелно разглеждане на града.
Неймеген е най-старият град в Нидерландия и броят на зелените му инициативи съперничи на Амстердам, като жителите на града дават приоритет на качеството на живот и устойчивостта. Историческият му център е забранен за автомобили, има 60 километра велосипедни „супермагистрали“, автобусите му се движат със зелено гориво и въпреки че никой град не може да бъде 100% устойчив, Неймеген прави някои от най-смелите крачки в Европа в тази област.
През 1995г Неймеген преживява една от най-големите заплахи от наводнение в новата си история. Нивото на водата става опасно високо и реката почти излиза от дигите. Изправени пред този постоянен страх от наводнения, е иницииран национален проект за управление на водите, което в същността си е създаването на „обходна река“, а резултатът – убежища за дивата природа, създаването на градски плаж и огромно пространство за отдих, където хората плуват, правят концерти и прекарват времето си навън. Там е и новосъздадения централен остров, който изобилства от цветя напролет.
В Неймеген ще откриете дори изискван вегетариански ресторант с няколко звезди Мишлен, между които и една зелена. Открит през 2011г главният готвач Емил ван дер Стаак и неговият екип създават експериментални многостепенни дегустационни менюта без месо, използвайки набор от билки, корени, цветя, ядки и растения. Ресторантът се казва Manna, а адресът му е Oranjesingel 2c. В 13:30 корабът ще отплава в посока Кьолн.
Ден 7/ 07.04.2026 КЬОЛН – ВИЕНА – СОФИЯ
Акостиране в Кьолн и напускане на кораба в 07:00ч. Трансфера към летището от пристанището за полета ни от Кьолн до София с прекачване през Виена в 09:35 ч.
Документални и визови изисквания: Качването на кораба става с валидна лична карта или с паспорт с валидност мин.3 месеца след датата на напускане на кораба.
Забележки:
✔ Туроператорът не носи отговорност за изменения по пътуването, възникнали поради непреодолими фактори и/или при промяна от страна на круизния оператор.
✔ Краен срок за потвърждаване/анулиране на програмата – 30 дни до пътуването
✔ Точните часове на провеждането на допълнителните екскурзии от страна на круизния оператор, ще ви бъдат предоставени от водача на групата на борда на кораба.
✔ Допълнителните екскурзии към круизния оператор се заявяват и заплащат предварително.
НАМАЛЕНИЕ от – 200 лв. включено в цената!
| Каюта | Описание | Пакетна цена на човек: |
| HX – с неотваряем прозорц в задната част на кораба | основна палуба | 2783 лв / 1422.93 € |
| HD – с неотваряем прозорц | основна палуба | 2949 лв / 1507.80 € |
| MX – с отваряем панорамен прозорец в задната част на кораба | средна палуба | 3199 лв/ 1635.62 € |
| MD – с отваряем панорамен прозорец | средна палуба | 3448 лв/ 1762.93 € |
| OD – с френски балкон | горна палуба | 3780 лв / 1932.68 € |
Единично настаняване – на запитване
За записване е необходимо да ни изпратите заявка с имената на участниците на office@qtravel.bg
или да се обадите на 089 20 50 324 Светлана Лукина
Допълнителна информация
Цената включва:
✔ Самолетен билет София – Кьолн – София с прекачване и включени 7 кг ръчен и 23 кг чекиран багаж
✔ 1 нощувка със закуска в 3/4* хотел в Кьолн
✔ Трансфер летище – хотел- пристанище – летище в Кьолн
✔ 5 нощи на борда на круизен кораб Rhein Symphonie
✔ Пълен пансион на изхранване, състоящ се от закуска на блок маса, обяд, вечеря
✔ Среднощна закуска според програмата на екскурзията
✔ Коктейл за добре дошли и сбогуване
✔ Целодневна станция за чай/кафе на самообслужване
✔ Гала вечеря
✔ Събития и програма на борда напр. демонстрация на приготвяне на ябълков щрудел, бинго и др.
✔ Застраховка „помощ при пътуване“ с асистанс и покритие 10000 евро на човек
✔ Водач-преводач от България по време на цялото пътуване при мин. 15 записани
Цената не включва:
✔ Бутилирани безалкохолни напитки и алкохол
✔ Допълнителни брегови екскурзии
✔ Доплащане за здравната застраховка за лица над 65г. – на запитване
✔ Застраховка Отмяна на пътуване, по желание при запитване.
✔ Пакет от 3 допълнителни екскурзии в Ротердам, Енкуезен и Амстердам към круизния оператор – 159 евро на немски език с превод на български от водача при мин. 15 записани
✔ Полудневна екскурзия на Койкенхоф към круизния оператор – 65 евро на немски език с превод на български от водача при мин. 15 записани
✔ Пакет напитки „All inclusive” – 160 евро на човек (неограничен/на чаша: минерална вода; всички видове безалкохолни напитки и сокове; Бира (наливна, бутилирана и безалкохолна); Вино – бяло, червено и пенливо; Алкохолни напитки (посочени в менюто); Коктейли; Топли напитки: чай, кафе, горещ шоколад и др
Важно: Местните такси (като туристическа такса, такса за престой и други) не са включени в цената на пътуването и ще бъдат начислявани към бордовата сметка ежедневно.
Местни туристически такси при речни круизи от сезон 2026 (цени на човек на вечер, към 10 април 2025 г.):
- Амстердам (дневна туристическа такса): €14.50
- Ротердам (туристическа такса): €5.90
- Кьолн (такса за нощувка): €5.00
Условия за резервации:
1. За записвания до 10.02.2026 депозит в размер 30% от цената на круизния пакет
За записвания след 10.02.2026 – пълно плащане
3. Доплащане до 10.02.2025
Анулации:
1. При анулация преди 10.02.2026.– удържане на 20% от сумата на договора
2. При анулация в периода между 10.02 и 11.03.2026 – удържане на 60% от сумата на договора
3. При анулации след 11.03.2026 – 100% удържане на заплатената сума
Забележки:
✔ Качването на кораба става с валидна лична карта или с паспорт с валидност мин.3 месеца след датата на напускане на кораба.
✔ Туроператорът не носи отговорност за изменения по пътуването, възникнали поради непреодолими фактори.
✔ Точните часове на провеждането на допълнителните екскурзии от страна на круизния оператор, ще ви бъдат предоставени от водача на групата на борда на кораба.
✔ Всички кабини на кораба са с максимален капацитет 2-ма души
✔ Пакети с напитки могат да се резервират само за цялата продължителност на круиза и за всички лица, които споделят кабината.
✔ Единични кабини – единичните кабини са двойни за единично ползване и круизният оператор определя кабина от коя категория да трансформира. По тази причина всяко запитване за единична кабина подлежи на кореспонденция с круизния оператор.
✔ Краен срок за потвърждаване/анулиране на програмата – 30 дни до пътуването
Разгледайте още: